
STORMTROOPERS VAN START
Op vrijdag 13 december vond het eerste overleg plaats tussen Jori Aarts, hoofdgreenkeeper en Fred van den Berk en Henk Hazenberg. Fred en Henk hebben de rol van coördinator namens het nieuw gevormde Stormtroopers team op zich genomen. Deze groep is inmiddels gevormd en bestaat uit een 20-tal leden.
Tijdens dit 1e overleg hebben we nadere toelichting ontvangen op een handleiding welke door Jori was opgesteld. Hierin zijn zaken als communicatie, beschikbare hulpmiddelen en instructie van de werkzaamheden opgenomen. Dit handboek zal worden gedeeld met de stormtroopers.
In eerste instantie zullen de activiteiten gericht zijn op het, na een storm, verwijderen van de grotere takken van de verschillende holes uitgezonderd van de greens. Dit laatste wordt gedaan door de greenkeepers. Normaliter zullen er telkens maximaal 5 stormtroopers worden ingezet.
De werkzaamheden zullen relatief vroeg (8.30 / 9.00 uur) starten en naar verwachting zich concentreren in het bosgedeelte. De verwachting is dat hierdoor er voor (vroege) golfers geen of nauwelijks overlast zal zijn, ook omdat de groep uit ervaren golfers bestaat. De stormtroopers zullen goed herkenbaar zijn door middel van fluoriserende hesjes. Het zal duidelijk zijn voor eenieder dat, om de veiligheid te waarborgen, deze stormtroopers een zelfde status hebben in de baan als de greenkeepers.
Tijdens het zeer informatieve gesprek tussen Jori, Fred en Henk kwamen nog mogelijk aanvullende werkzaamheden voor deze groep aan de orde, zoals opvullen divots, verwijderen weegbree uit de greens en het extra harken van bunkers. Dit zal begin 2025 verder worden uitgewerkt.
De communicatie tussen greenkeeping en stormtroopers loopt primair via beide coördinatoren. Hiervoor zal een aparte WhatsApp groep worden aangemaakt.
Zo, nu op naar de eerste storm om de troopers aan het werk te zien.
Met vriendelijke groet,
Fred van den Berk & Henk Hazenberg
